דבר העורכת – טירן כליף לוי,

שלום לכם,

כל גיליון של סטייליסט שאנחנו מוציאים כרוך בכמה וכמה לילות ללא שינה, של שעות ארוכות במשרד או ישיבה מול המחשב בבית עד חצות. וכשעובדים כל כך הרבה, אי אפשר לשרוד בלי כמה כוסות קפה ביום. חוץ מזה, לאחרונה עברתי דירה, ואחרי שגיליתי שבכל בית שאני מגיעה אליו יש מכונת קפה ביתי, התפתיתי גם אני וקניתי לעצמי מכונה. כל זה למרות שאני לא באמת טיפוס של קפה: התחלתי לשתות נס קפה רק בגיל 26, ואת הקפה ההפוך גיליתי רק לפני שנתיים. בעצם, גם עכשיו, כשכבר יש לי מכונה, אני עדיין שותה בבית נס קפה של עלית. המכונה משמשת את האורחים. חוץ מזה, עם כל הכבוד למכונה הביתית, הקפה במסעדות עדיין הרבה יותר טעים.

בגיליון הזה התייחסנו לעולם הקפה מנקודת מבט עיצובית: אם זה הסגנון של אזורים שקשורים לקפה, למשל אפריקה שממנה הגיע המשקה שכבש את העולם, ואם זה השימוש בגוני הקפה בעיצוב פנים. הגוונים האלה, מהבז'ים העדינים של הנס ועד לחום הכהה של האספרסו, מכניסים חמימות לכל בית. גם אם העיצוב כולו מוקדש לצבעים קרים כמו אפור, שחור או לבן, תוספת החמימות תגיע לרוב מסקאלת הקפה החומה, זו שמתחילה בבז' וניוד ומסתיימת בחום כהה ועשיר.

גוני הקפה בולטים ונכונים לא רק בעיצוב הבית אלא גם בעולם האופנה, ועוד יותר בתחום האיפור. כל מה שקשור להצללות ולקונטורים – תחום שקים קרדשיאן שכללה לידי אמנות ממש והפכה לפופולרי במיוחד – קשור ישירות לגוני עור, מהבהיר ועד לכהה ביותר, ומה אלה אם לא גוני הקפה? אגב, בגיליון הזה אנחנו גם גונבים הצצה קטנה לבתים של משפחת קרדשיאן דרך חשבונות האינסטגרם של האחיות, וגם בהם גילינו לא מעט פריטים בגוני קפה שונים.

חוץ מכל אלה תמצאו בגיליון גם את הפקת השער שלנו, עם דניאל גרינברג מלאת שמחת החיים שצולמה בסיטואציות שונות, כולל רגעים שקטים של קפה ונחת. דניאל גרמה לכולנו להתאהב בה על הסט (וכל השמחה הזאת הייתה עוד לפני שקיבלה טבעת...). כולנו שמחים בשבילה על האירוסים ושמחים גם שבחרנו בה לשער שלנו.

ולבסוף, כמו בכל גיליון של סטייליסט, גם כאן תמצאו התייחסות לנסיעות ולתיירות. בין היתר, פנינו למיטב האדריכלים, מעצבי הפנים ושאר אנשי המקצוע בתחום וביקשנו מהם לתת לנו המלצות על בתי קפה ברחבי העולם. התוצאות מרתקות ועושות חשק מטורף לעלות על מטוס. בעצם, החגים עוד רגע כאן, ואחרי שעבדתי כל אוגוסט, סיכוי טוב שבאמת אממש את החשק הזה ואטוס לנופש בחו"ל. מאוד מקווה שגם אתם! אבל עוד לפני זה, אני קופצת לבית הקפה השכונתי שלי להתרענן בקפה טוב וחברה טובה עוד יותר.

חג שמח!